Wspaniałe miasta to jedna z największych atrakcji, jaką mogą zachwycić turystów Czechy. Jednym z najpiękniejszych ośrodków miejskich we wschodniej części tego kraju jest Hradec Kralove. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie?

Z kart historii


Hradec Kralove to piękne i ciekawe miasto, którego walory turystyczne biura podróży dostrzegły dość wcześnie. Wycieczki śladami najpiękniejszych budowli oraz historii tego miasta są zatem coraz bardziej popularną atrakcją dla turystów. Przyciągają ich długie dzieje miasta, o których przypomina tu wiele ciekawych obiektów. Wiadomo, że już w X wieku na terenie obecnego miasta funkcjonował gród obronny, który w XIII wieku został przemieniony w miasteczko służące królewskim wdowom. Z czasem Gród Królowych stał się jednym z najważniejszych ośrodków miejskich w Czechach, o czym świadczyć miały m. in. potężne mury miejskie oraz reprezentacyjna zabudowa miasta. To ona stanowi obecnie największą atrakcją dla turystów. Co powinni oni zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście?

Z wizytą na Starym Mieście


Miejska Starówka może zachwycić turystów swą zabudową oraz swym układem urbanistycznym. Na zwiedzających czekają tu aż dwa rynki, przy czym każdy z nich ma swą specyfikę. W pobliżu rynku głównego koniecznie trzeba zobaczyć katedrę Ducha Świętego, uznawaną za najważniejszy zabytek sakralny na terenie miasta. To ciekawy przykład architektury gotyckiej z początków XIV wieku, któremu z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi podczas zwiedzania miasta. Wielką atrakcją jest też Biała Wieża – renesansowa dzwonnica stojąca tuż przy katedrze. Zegary oraz zabytkowe dzwony to atrakcje, które czekają na turystów zwiedzających jej wnętrze. Innym zabytkiem, któremu w czasie wycieczki po Starym Mieście warto poświecić nieco więcej czasu, jest kościół jezuicki. Jego barokowy wystrój przyciąga, podobnie zresztą jak ciekawa fasada.

Nie tylko starówka


Choć Gród Królowych przyciąga przede wszystkim swą starówką, na jego terenie nie brak i innych atrakcji. Poza terenami Starego Miasta czekają piękne parki, w których można odpocząć w pięknym otoczeniu. Uwagę przyciąga również miejscowy browar, który po ostatnich pracach restauracyjnych stał się jedną z największych atrakcji miasta. Drewniany kościół św. Mikołaja oraz Muzeum Czech Wschodnich to kolejne miejsca, które warto odwiedzić w trakcie wycieczki po tym mieście. Hradec Kralove może się też pochwalić tak ciekawym miejscem, jakim jest Akwarium. To jedna z najnowszych atrakcji na terenie miasta, która szybko podbiła serca najmłodszych turystów.

Czechy Wschodnie to wspaniały region, który już dawno został doceniony przez biura podróży. Wycieczki po tutejszych miastach są jedną z najlepszych metod na zapoznanie się z pięknem architektury, kultury oraz historii tego regionu. Hradec Kralove jest w efekcie coraz ważniejszym celem turystycznych wypraw, a jego zwiedzenie może każdemu turyście sprawić wiele radości.