Jakie zabytki cieszą się największym uznaniem wśród turystów odwiedzających Czechy? Wiadomo, że dla wielu osób głównym powodem wycieczki po tym kraju są piękne zamki i pałace. Na jakie obiekty warto tu zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka propozycji dla tych, którzy mają zamiar wybrać się w historyczną podróż po czeskich miastach.

Pałac Lednice


Neogotycki pałac w Lednicach to jedna z tych perełek architektury, które doczekały się wpisu na listę UNESCO. Jest to jednocześnie jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych na terenie południowych Moraw, obok której trudno jest przejść obojętnie. Kto odwiedzi tę budowlę, ten będzie mógł wybrać się na niezwykły spacer po tak pięknych wnętrzach, jak sale reprezentacyjne oraz książęce apartamenty. Całość robi ogromne wrażenie, a czasu spędzonego na terenie tej budowli nikt nie będzie żałować.

Zamek w Czeskim Krumlovie


Zamek w Czeskim Krumlovie to unikatowy zabytek, który może się pochwalić historią sięgającą XIII wieku. Piękna architektura oraz wspaniałe ogrody sprawiają, iż chętnych na wizytę w tym miejscu nie brakuje. Zamek ten jest jednym z ciekawszych obiektów na liście UNESCO, a urządzone w jego murach muzeum cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Nic w tym dziwnego, gdyż wystawy urządzono w najstarszej części zamku, która przyciąga wyjątkową atmosferą.

Zamek w Bouzovie


To kolejny skarb dawnej architektury, któremu w trakcie historycznej wycieczki po Czechach warto poświęcić swój czas. Dzieje tego zabytku sięgają początku XIV wieku i w swych dziejach bardzo często zmieniał właścicieli. Pod koniec XVII stulecia stał się własnością zakonu krzyżackiego, który władał tym zamkiem aż do 1939 roku. Ta piękna budowla przyciąga dziś zarówno swą historią, jak i piękną sylwetką, dzięki czemu wizyta w Bouzovie może zrobić ogromne wrażenie na każdym miłośniku zabytkowej architektury.

Pałac Hluboká


Pałac Hlubokájest jednym z najcenniejszych zabytków w południowej części Czech, a wizyta na jego terenie każdemu z nas może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Ten neogotycki zamek przyciąga swą bajkową sylwetką oraz wspaniałymi wnętrzami. Prywatne apartamenty księżnej Eleonory, Salon Poranny z galerią przodków rodu Schwarzenbergów oraz Salon Gościnny z kolekcją flamandzkich arrasów z XVII wieku – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się spotkać w tym miejscu.

Czechy mają wiele uroku, a znajdujące się w tym kraju zabytki mogą oczarować każdego z nas. Turystyczny potencjał Czech już dawno dostrzegły znane biura podróży, dzięki czemu dziś możemy korzystać z coraz ciekawszych ofert zwiedzania tego kraju. A że czeskie zamki i pałace są unikalnymi perełkami architektury, większość wycieczek po Czechach uwzględnia wizytę w murach tych budowli.