Czechy są krajem fascynującym, który Polaków przyciąga nie tylko swymi zabytkami, ale i interesującą kulturą. Biura podróży coraz chętniej organizują wycieczki na teren tego państwa, a chętnych na udział w takich wyprawach nie brakuje. Wśród miast, które odwiedzane są w trakcie takich wypraw, bardzo często pojawia się Praga. Tu turyści wybierają się bardzo chętnie, a to ze względu na słynny Most Karola oraz równie popularną starówkę.


Stare Miasto to niezwykła kolekcja zabytkowych budowli oraz malowniczych zakątków. Rynek Starego Miasta to jedno z tych miejsc, którego w czasie wycieczki po czeskiej stolicy z pewnością nie można pominąć. Pomnik Jana Husa, okazały Ratusz Staromiejski ozdobiony wspaniałymi herbami – oto symbole tego miejsca. Wielu turystów zagląda tu jednak z powodu Orloja. To piękny zegar astronomiczny, stanowiący najwspanialszą ozdobę zabytkowej siedziby władz miejskich. Stare Miasto może się pochwalić i innymi atrakcjami. Wśród zabytków, które na turystach robią największe wrażenie, znajduje się Brama Prochowa. Dawny magazyn prochu strzelniczego obecnie służy turystom jako punkt widokowy. Praga podziwiana z takiej perspektywy zachwyca, zatem słynną bramę koniecznie trzeba odwiedzić. Gotycki kościół Panny Marii przed Tynem, jako dawny ośrodek husytyzmu oraz ciekawy przykład architektury średniowiecznej, to kolejna perełka praskiej starówki. Warto też zwiedzić kościół św. Jakuba. Jest to ciekawe połączenie gotyku z barokiem, choć dla wielu turystów najważniejszym obiektem w tym kościele stają się zabytkowe organy. Innym kościołem, do którego warto zajrzeć w czasie wycieczki po Starym Mieście, jest kościół św. Marcina w Murze.

Taką nazwę nosi on od XIII wieku, kiedy to świątynia stała się integralną częścią murów obronnych otaczających praską starówkę. Na miłośników gotyckiej architektury czeka też kościół św. Idziego – kolejna atrakcja, dzięki której wspomnienia z wycieczki po Pradze będą jeszcze ciekawsze. Biura podróży promują też praską starówkę jako ciekawe skupisko pięknych kamienic oraz klimatycznych uliczek. Kamienica Pod Złotym Jednorożcem czy dom Pod Czerwonym Lisem to tylko wybrane przykłady kamienic, którym w czasie spaceru po Starym Mieście warto się przyjrzeć dokładniej.


To, że biura podróży zakochały się w tak pięknym mieście, nie powinno dziwić. Praga to wyjątkowo atrakcyjny cel wycieczki, a na terenie czeskiej stolicy każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego.