Czechy to kraj wyjątkowy, który może oczarować wspaniałymi atrakcjami. Wycieczki chętnie zaglądają na teren zachodniej części tego kraju. Czekają tu na nich miasta znane jako ważne ośrodki przemysłu i browarnictwa, czekają też wspaniałe uzdrowiska. Co zatem warto zobaczyć w czasie wycieczki po tej części kraju? Z jakich miejscowości Czechy Zachodnie mogą być wyjątkowo dumne?

Z wizytą w stolicy Czech Zachodnich

Dla wielu turystów Czechy Zachodnie to przede wszystkim Pilzno – najważniejsze miasto w tej części kraju oraz idealny cel wycieczki dla miłośników czeskich piw. W tym ważnym ośrodku przemysłowym czeka nie tylko zabytkowy browar, ale i wiele ciekawych przykładów dawnej architektury. Spacer po miejskiej starówce to szansa na zwiedzenie kościoła św. Bartłomieja oraz obecnej siedziby władz miejskich. Zachwycić może miejski rynek oraz ciekawe placówki muzealne. Do tych najważniejszych zaliczają się Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Sztuki Sakralnej. Pilzno jest też atrakcyjnym celem wycieczki dla tych, którzy chcą lepiej poznać zabytki związane ze społecznością żydowską. Czekają na nich tak ciekawe obiekty, jak Stara Synagoga oraz Wielka Synagoga. Wielką atrakcją jest tu oczywiście Browar Prazdroj, z którego pochodzi najsłynniejsze ze wszystkich czeskich piw.

Perła w świecie czeskich uzdrowisk

Czechy Zachodnie to kraina, na terenie której znajdują się najpiękniejsze uzdrowiska. Kurortem, który już w XIX wieku cieszył się międzynarodowym uznaniem, są Karlowe Wary. Gorące źródła o leczniczych właściwościach były tu jednak wykorzystywane już w II połowie XIV wieku. Dziś Karlowe Wary są nie tylko ważnym ośrodkiem uzdrowiskowym, ale i turystycznym. Przyciąga wspaniała zabudowa, typowa dla zdrojów. Łaźnie, piękne parki i deptaki sprawiają, że w tej miejscowości można cieszyć się wyjątkowo pięknym otoczeniem. Uwagę przyciągają też piękne kamienice z XIX wieku oraz Teatr Miejski, będący ważną atrakcją dla miłośników kultury.

Mariańskie Łaźnie: kurort pełen osobliwości

Choć Mariańskie Łaźnie są najmłodszym kurortem, jakim mogą się pochwalić Czechy Zachodnie, nie brak na ich terenie wyjątkowych atrakcji. Dom Chopina z wystawa poświęconą kompozytorowi to jedna z ważniejszych ciekawostek na terenie tego uzdrowiska, jednak do najważniejszych atrakcji zalicza się tutejsza kolumnada oraz pochodząca z lat 80-tych XX wieku Śpiewająca Fontanna. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się tu z kolei prawosławna cerkiew św. Włodzimierza, w której wnętrzu ujrzeć można ciekawe ikony.

Czechy to kraj wyjątkowy, którym może się zachwycić każdy miłośnik niezwykłych atrakcji. Wycieczki po tym państwie mogą okazać się dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Pięknych zakątków oraz atrakcji tu nie brakuje. Ci, którzy mieli okazję zwiedzić już Czechy Zachodnie, wiedzą o tym doskonale.