Praga bezspornie należy do grona najpiękniejszych stolic państw Europy. Wszyscy turyści, postanawiający wyruszyć w podróż do Czech, zaczynają zwiedzanie właśnie od niej. ,,Miasta o 100 wieżach”, ,,perły w cesarskiej koronie Habsburgów” cz też,,najcudowniejszym klejnocie świata”. Nic zatem dziwnego, że miasto to od lat jest obecne na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jak w każdym pięknym mieście i w Pradze są miejsca, których nie sposób pominąć. Żelazne punkty zwiedzania. Najpiękniejsze przykłady światowej architektury.


Hradczany


To numer jeden na liście zwiedzania Pragi. Nie ma chyba osoby, która by o nich nie słyszała. To najwspanialszy kompleks zabytków w mieście. Pochodzi z IX wieku, kiedy to przedstawiciele dynastii Przemyślidów założyli tu swoją siedzibę. Ich następcy rozbudowywali zamek na wzgórzu, dzięki czemu stał się jeszcze bardziej okazały.


Katedra św. Wita


Budowa kościoła trwała od XIV wieku aż do początków XX. To przepiękna, gotycka budowla, w której miały miejsce koronacje władców Czech. Swoją urodą przypomina trochę paryską katedrę Notre Dame. Szczególnie przyczyniają się do tego rzeźbione gargulce.


Złota Uliczka


Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej urokliwych uliczek świata. Po jej dwóch stronach wznoszą się kolorowe domki z XVI w. Swoją nazwę ulica zawdzięcza dawnym mieszkańcom- złotnikom.


Stare Miasto


To przepiękny, zachwycający zbiór zabytkowych obiektów. Miejsce, w którym można w pełni kontemplować uroki Pragi. Na rynku wznosi się ratusz ze słynnym Orlojem- zegarem astronomicznym. Przy każdym upłynięciu pełnej godziny z wnętrza mechanizmu wychodzą odbyć swój pochód apostołowie, Żyd, Turek oraz kostucha.


Most Karola


To sztandarowy zabytek miast. Spacer po tym obiekcie to obowiązek każdego zwiedzającego. Most został wybudowany na przełomie XIV i XV wieku. To swoista galeria rzeźby. Dzieło sztuki zachwycające podróżnych z różnych stron świata. Jedną z najsłynniejszych rzeźb na moście jest ta przedstawiająca Jana Nepomucena. Patrona Czech.
Praga zachwyca. Bez względu na wiek, narodowość, kulturę. To miejsce, gdzie po prostu trzeba być, choć raz w życiu. Więc poczujcie magię Starego Miasta, spójrzcie na Hradczany z Mostu Karola, zjedzcie tradycyjne, czeskie knedli ki. Dajcie się oczarować!