Czechy mogą oczarować nas pięknymi miastami i zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Gdzie warto się wybrać? Jednym z tych miast, które mogą okazać się wspaniałymi celami wycieczki, jest Telc. Jakie atrakcje zasługują tu na wyróżnienie?

Telc i jego dzieje

Telc to piękne miasto, które może się pochwalić zarówno cennymi zabytkami, jak i historią, obecną tu niemal w każdym miejscu. Wiadomo, że dzieje tego miasta sięgają XIII wieku, kiedy to wzniesiono tu potężną twierdzę. To wokół ej zaczęło się rozwijać miasto, które – dzięki bliskości ważnych szlaków handlowych – cieszyło się przez wieki pomyślnym rozwojem. Burzliwy wiek XVII przerwał dobrą passę miasta i sprawił, że straciło ono na znaczeniu. Nie zmienia to jednak faktu, iż do dziś zachowało się tu wiele pięknych budowli, które skutecznie przypominają nam o czasach świetności tego miasta.

Co warto zobaczyć w tym mieście?

Wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Telc, mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Dumą miasta jest gotycko-renesansowy zamek, którego budowę rozpoczęto w XIV stuleciu, wielkim zainteresowaniem wśród turystów cieszy się też Kościół Imienia Jezus, którego budowa związana była z pojawieniem się w mieście jezuitów. Kolumna Matki Boskiej, fontanna oraz piękne kamieniczki – oto kolejne atrakcje, dzięki którym spacery po tym mieście każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń.

A może zamiast wakacji w Czechach, bardziej interesują Cię polskie klimaty? Jeśli tak, polecamy wyprawę w spektakularne Bieszczady. Jeżeli nie wiesz, co ta wspaniała kraina skrywa w swojej ofercie, zobacz najlepsze miejsca do odwiedzenia w Bieszczadach.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Choć Telc sam w sobie jest miastem godnym polecenia, warto poświęcić też czas na zapoznanie się z jego okolicą. Kto znajdzie tanie noclegi w tym mieście, może urządzać z niego ciekawy wycieczki do miejscowości Mrakotin oraz do pobliskiego uzdrowiska Dobra Voda. Dla tych, którym marzy się wypoczynek w pięknym otoczeniu, dobrym miejscem może się okazać jezioro Velkoparezity Rybnik. Znane z pięknych widoków, może oczarować każdego, a spacery nad jego wodami będą świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób.