Coraz popularniejszym miejscem na wypoczynek jest obszar dawnej Czechosłowacji, w tym zarówno obecna strona Czeska jak i strona Słowacka. Warto odwiedzić ten region, tym bardziej, że jest on bardzo atrakcyjny.

Można na terenie Pragi odpocząć oraz zwiedzić bardzo wiele ciekawych oraz interesujących miejsc, także cennych pod względem historycznym oraz architektonicznym. Prawie wszystkie biura turystyczne organizują wycieczki do Pragi oraz do innych miejsc na terenie dawnej Czechosłowacji.  Plan wycieczek do Pragi jest bardzo ciekawy. Biura turystyczne układają plany wycieczek tak, aby można  było zwiedzić miasto , poznać nowe osoby a także, aby można było odpocząć.

Praga to jedna z częściej odwiedzanych stolic, dlatego też warto tu przyjechać. Co roku o każdej porze roku przyjeżdża do Pragi bardzo wielu turystów z całego świata. Miejsce to cieszy się bardzo dobrą renomą oraz sympatią turystów z całego świata.

Podczas wizyty w Pradze oraz w okolicach Pragi, można obejrzeć takie ciekawe miejsca jak: Kutne Hore oraz perłę gotyku czyli okazałą katedrę św. Barbary, a także Karlove Vary, bardzo ciekawe miejsce także do degustacji. Wyjątkową atrakcją na skalę światową jest także Starówka w Pradze, która przez cały rok oblegana jest przez turystów.

Kolejnym miejscem o niezwykłych walorach turystycznych jest Barokowa Mała Strana. Program zwiedzania oraz odpoczynku na terenie Pragi jest różny, zależy od bardzo wielu czynników, między innymi od tego, jak długo będzie trwała taka wycieczka.

Albo wpadnij na infolancut.pl i zobacz najciekawsze atrakcje Łańcuta całego regionu.

Podczas zwiedzania oraz całej podróży, planuje się krótkie postoje podczas, których można wypocząć oraz zamówić coś w drink barach oraz w restauracjach. Miasto Praga słynie z bardzo wielu zabytków, w tym z tego, że jest jako miasto wpisane na listę UNESCO.

Niezwykłą atrakcją jest także to, że można spacerować po Pradze, zwiedzają jej zabytki. Włoski Dwór – zaś słynie z tego, że była to pierwotna siedziba Wacława II oraz Kolegium Jezuickiego. Warto już dziś przyjechać do Pragi, znanej w całej Europie.